Udržovaná zemědělská usedlost se stodolou ,velkou zahradou a polem u Litomyšle.CP 21485m2.

Kontakt na makléře

Cena: Informace v RKInformace v RK
Lokalita: Řikovice, Morašice, Svitavy, Pardubický
Stav nabídky:aktuální
Číslo:45-1852
Typ reality: Zemědělské usedlosti - Zemědělské objekty
Celková plocha:21485 m2
zobraz na mapě »
Udržovaná zem. usedlost s uzavřeným dvorem, stodolou, velkou zahradou a polem v Řikovicích u Litomyšle.Vhodné pro chov zvířat, bydlení, podnikání.Krásné místo s úžasnou atmosférou. PENB F. CP 2ha.
Velmi dobře udržovaná zemědělská usedlost s uzavřeným dvorem a samostatně stojící stodolou byla postavena v r.1868 z kamenného zdiva tl.75cm na hezkém místě, obklopena velkou zahradou v obci Řikovice u Litomyšle. Na zahradu navazují další pozemky - orná půda. Tato skutečnost je velkou přidanou hodnotou, jelikož usedlosti s navazujícími pozemky se na trhu již téměř nevyskytují. Obytná část tvoří levou stranu objektu. Vstup do ni je ze dvora do chodby a obsahuje byt 3+1 s příslušenstvím a komorou. Je z části podsklepena a půdní prostor pod sedlovou střechou je vhodný pro vestavbu dalších pokojů. Obytná plocha přízemí je 166m2, sklep má výměru 29m2. Vytápění je zajištěno ústředním topením s kotlem na plyn umístěným v koupelně a krbovými kamny v kuchyni. Ohřev vody bojlerem. Na obytnou část navazuje chlév se zastavěnou plochou 36,60m2 ( 6,90 x5,30). Zadní stranu dvora tvoří stavba bývalého vepřína se zastavěnou plochou 41m2 ( 7,20x5,70 ). Pravou stranu dvora uzavírá stavba podstáje se zastavěnou plochou 97m2( 21,10x4,60). Střední část průčelí tvoří stáj pro koně se zastavěnou plochou 43,20m2(7,20 x 6). Nad stájí je patro s chodbou a letním pokojem a z chodby je východ na pavlač do dvora. Na zahradě za usedlostí je samostatně stojící stodola se zastavěnou plochou 178m2(16,20 x 11). Ke štítové straně stodoly je přistavěna kůlna se zastavěnou plochou 60,5m2 (11x5,5). Dům je napojen na el.220/380V , plyn a vodu z řádu. Odpady jsou svedeny do žumpy na vyvážení. Zahrada je oplocená a navazují na ni polnosti. Část těchto pozemků je součástí prodeje. Nemovitost je velmi dobře udržovaná a je vhodná pro chov zvířat, bydlení i podnikání. Jedná se o krásné místo s úžasnou atmosférou. PENB F. Dům je zapsán v katastru nemovitostí jako rodinný dům a nákup lze financovat hypotečním úvěrem, který zdarma zajistíme. Řikovice je vesnice, část obce Morašice v okrese Svitavy. Nachází se 2 km na jihovýchod od Morašic, 6km od Litomyšle, 17km od Vysokého Mýta. V okolí je nádherná příroda a také rybník Višňáry ke kterému se sjíždějí rybáři.

Více informací

Přidat do schránky

Informovat o slevě e-mailem

[x]

Pokud chcete být informováni o snížení ceny, vyplňte email a my Vás na změnu upozorníme.

Základní vlastnosti
Rok výstavby:1868
Rok rekonstrukce:2006
Celkový počet podlaží:2
Technologie výstavby:kamenná
Umístění objektu:klidná část obce
Stav objektu:dobrý
Plocha
Zastavěná plocha:1190 m2
Užitná plocha:1190 m2
Plocha zahrada:20295 m2
Příslušenství a vybavení
Sociální zařízení:Ano
Garáž:Ano
Sklep:Ano
Sítě a energie
Topení tuhá paliva:Ano
Jímka:Ano
Vodovod:Ano
Elektro 230V:Ano
Elektro 400V:Ano
Občanská vybavenost
Autobus:Ano
Obchody:Ano
Pošta:Ano
Škola:Ano
Energie
Třída energetické náročnosti budovy:G - Mimorádně nehospodárná
Zobrazit kompletní vlastnosti
ZpětÚvodní strana » Reality a nemovitosti Svitavy » Zemědělské objekty Svitavy » Prodej zemědělské objekty Svitavy » Prodej zemědělské usedlosti Svitavy » Udržovaná zemědělská usedlost se stodolou ,velkou zahradou a polem u Litomyšle.CP 21485m2.