Dům za milion až dva je odpovědí na krizi ve stavebnictví

Dům za milion až dva je odpovědí na krizi ve stavebnictví
27.09.2013 10:53

Mezinárodní krize dolehla v posledních letech na většinu stavebních firem. Na českém trhu je ale jedna, která dokázala v této těžké době uspět a dokonce stále zvyšuje své tržby - společnost RD Rýmařov známá i jako Rýmařovské domy. Tajemství její prosperity je v nabídce ekonomicky výhodných staveb. Zjistěte o tom víc.

Několik slov o společnosti RD Rýmařov

RD Rýmařov staví dřevostavby. Dům o ploše kolem 100 m2 dokážou smontovat již za 11 dní!

RD Rýmařov se na stavebním trhu realizuje už 40 let. Své podnikání soustředí na český i zahraniční trh, na kterém podniká již od 90. let minulého století. A, jak se přesvědčíte níže, právě zkušenost ze zahraničí byla klíčem k úspěchu této firmy. Nejprve se ale vraťme na začátek, kdy se ještě vyráběly domy smontované z bílých lisovaných desek neboli, jak si tyto domy lidé pamatují, likusáky. Od té doby ale uplynulo mnoho let a dnes už se staví Rýmařovské dřevostavby, které byste ani nerozeznali od domů z cihel.

Jak už napovídá samotný název, základna stavební společnosti leží v Rýmařově, v nejzápadnějším městě Moravskoslezského kraje. V tomto regionu patří RD Rýmařov se svými 470 pracovníky k největším a také nejznámějším zaměstnavatelům. Lidé znají firmu hlavně díky okálům, které stavěla od 70. let minulého století. Ředitelství firmy dokonce dodnes v jednom takovém sídlí. Domy, které staví, se však už vysmívaným okálům dávno nepodobají. Nyní vedou dřevostavby a mezi nimi hlavně modely NOVA 101 a KUBIS 631.

Dřevostavba od RD Rýmařov - NOVA 101

NOVA 101 a KUBIS 631, ekonomicky výhodné stavby

Na začátku firemního úspěchu jsou zkušenosti ze zahraničí, zejména z Německa. Na tamějším trhu se stavebnímu sektoru nedařilo zvlášť mezi lety 1995 a 2000 a právě z toho si vzala společnost RD Rýmařov příklad. Jakmile začala v roce 2008 dopadat recese i na český trh, odhadla chování zákazníků a s předstihem připravila malý rodinný dům pro období krize. Je jím NOVA 101, nejprodávanější dům od RD Rýmařov.

Dřevostavba NOVA 101 je k mání za necelých 2,5 milionu korun včetně DPH. NOVA 101 se chlubí užitnou plochou 145 m2, má dvě podlaží s interiérem 5+1. V přízemí najdete kuchyň, obývací pokoj, koupelnu a garáž. V patře se nachází další koupelna a tři ložnice.

Obliba výhodných ekonomických staveb trvá i nadále, a proto vytáhly Rýmařovské domy další trumf z rukávu. Je jím dům KUBIS 631, od kterého si firma slibuje podobný úspěch, jakého dosáhli s domem NOVA 101. KUBIS 631 je revoluční rodinný dům, který má zabudovaný software pro regulaci spotřeby energií. Dům si dokáže sám kontrolovat kvalitu vzduchu, a je-li třeba, tak i sám větrá. A díky tomu všemu můžete ušetřit ročně na energiích přibližně 3 tisíce korun. Cena domu na klíč je 1.999.999,- Kč včetně DPH.

Dřevostavba od RD Rýmařov KUBIS 631

Další expanze a plány do budoucna

Rýmařovské domy se navzdory krizi soustředí také na zahraniční trhy. V Polsku už má na kontě 64 bytů a dalších 96 by měla dokončit v příštím roce. Pro polský trh také plánuje obdobu oblíbeného domu NOVA 101. Naproti tomu v Rakousku si firma RD Rýmařov vyzkoušela jiný projekt. Postavila kongresové centrum, které se stalo největší a také nejdražší stavbou její dosavadní historie. Stavbu kongresového centra navíc zvládla společnost v rámci běžného provozu, vlastními silami v Rýmařově. Dál plánuje firma expanzi na Ukrajinu, kde již nyní stojí výrobní areál RD Rýmařov. Společnosti RD Rýmařov tedy přejeme do budoucna všechno dobré!


Máte postavenou dřevostavbu od RD Rýmařov? Napište nám v diskusi pod článkem, jak se vám v ní bydlí.

Hodnocení: +8 Hodnotilo uživatelů: 82 líbí (+1) nelíbí (-1)

Diskuse

Příspěvky diskuse

ZpětÚvodní strana » Články » Dům za milion až dva je odpovědí na krizi ve stavebnictví