Nepodceňujte údržbu zahrady, vždyť je to tak krásný prostor

Nepodceňujte údržbu zahrady, vždyť je to tak krásný prostor
05.12.2012 07:35

Investovali jste do nemovitosti a nyní byste rádi zvýšili atraktivitu jejího okolí? Připravili jsme pro vás pár tipů, které promění váš dům k nepoznání a sousedi se nebudou stačit divit. Pojďme na věc, ať alespoň část stihnete realizovat dříve, než bude zima.

Stejně jako hrad chrání hradby, každému objektu a rodinnému důmu by měl v první vlně zajistit ochranu před nechtěnými návštěvami pořádný plot. Pokud ten váš již dosloužil nebo je na pokraji své životnosti, určitě byste měli investovat do nového oplocení pozemku případně jeho údržby.

Jaké jsou druhy plotů

 • Vybrat si ten pravý plot není jednoduché. Rozhodujte se rozumem a citem.

  dřevěné ploty
 • kované ploty
 • plastové ploty
 • zděné ploty

To byl jen drobný výčet, přitom možností jak a z jakých materiálů postavit plot je nespočet. Spíše než technologiemi jste limitováni vlastní fantazií. Zásadní je před stavbou plotu uvědomit si, jak moc se chcete o plot starat, kolik do něj chcete investovat a jaký výsledný estetický a bezpečností efekt od něj požadujete.

Vybrat to správné oplocení pozemku není snadný proces

Pravidelná údržba plotu základem dlouhé životnosti

Pokud již máte kupříkladu klasický plot, stačí pořídit nové pletivo a natáhnout jej. Ovšem pozor, rozhodně to není práce pro kdekoho a měli byste ji přenechat odborníkům. To máte vodící drát, vázací dát a do toho všeho držet rovinu není vůbec lehké.

V případě, že máte dřevěný plot nebo kovaný, postačí opatřit plot novým nátěrem a impregnací, která prodlouží životnost oplocení o další desítky let.

Zahrada je hra

O plot jsme se již postarali, máme zajištěno soukromí a jistou míru bezpečnosti a nyní přejděme dále. Dům jste si pořizovali určitě také kvůli zahradě a možnostem jejího aktivního využití nejen pro sebe, ale také pro své děti.

Určitě nechcete mít kolem svého rodinného domku džungli, proto potřebujete spoustu nářadí a techniky na její údržbu, které naleznete v hobby marketu nebo pořádném e-shopu v oddělení zahradní technika.

Kvalitní poplastové pletivo při správné montáží dlouho vydrží

Co vám nesmí chybět pro údržbu zahrady

 • Péče o zahradu něco stojí, ale výsledek je k nezaplacení

  nářadí
 • nůžky na živý plot
 • strunové sekačky
 • zavlažovací systémy
 • zahradní chemie

Po práci si dopřejte zasloužený odpočinek!

Každá zahrada je vhodná pro pořádání párty, večírků a oslav všeho druhu. Ať již slavíte své narozeniny nebo jste uspořádali rodinnou sešlost z jiného důvodu, rozhodně vám nesmí chybět na zahradní grill.

Abyste se vy ani vaši hosté na zahradě neztratili, doplňte ji o solární světla, která se ve dne nabijí a v noci svítí samy. Nepotřebujete řešit elektroinstalaci ani odbornou montáž. Solární světla si umístěte, kam potřebujete a navíc vás nevyjdou draho.

Zahradou to celé začíná

Nyní již víte, jak si zajistit bezpečí a soukromí na vašem pozemku. Stejně tak, co všechno potřebujete pro údržbu zahrady. Vypadá to z počátku složitě, ale sami zjistíte, že se jedná o příjemné činnosti a najdete si v sekání trávy a stříhání živého plotu zábavu a ideální odpočinek po náročném dni v práci.

Autor: Martin Buchta

Jaké máte zkušenosti s oplocením? Podělte se s ostatními v diskuzi.

Hodnocení: -14 Hodnotilo uživatelů: 46 líbí (+1) nelíbí (-1)

Diskuse

Příspěvky diskuse

ZpětÚvodní strana » Články » Nepodceňujte údržbu zahrady, vždyť je to tak krásný prostor