Poradíme vám, jak si zvelebit zahradu

Poradíme vám, jak si zvelebit zahradu
28.08.2013 10:54

Péče o zahradu je pro mnohé koníčkem. Jestliže mezi zahrádkářské nadšence patříte i vy, určitě neustále přemýšlíte, jak svou zahradu vylepšit a zútulnit. My vám přinášíme pár tipů, které vás zabaví minimálně na celý příští víkend!

Hrou světel vše začíná

Trávíte v zahradě příjemné letní večery, rádi posedíte s přáteli a ogrilujete si šťavnatý steak? Pak vám v zahradě nesmí chybět osvětlení. Nebude sloužit pouze k tomu, abyste po tmě našli cestu, ale může vám na zahradě rozehrát jedinečné scenérie! Pomocí světla zdůrazníte konkrétní část zahrady - třeba tu, kterou se chcete pochlubit. Znáte romantičtější představu, než je osvětlené okrasné jezírko, teplo vlahého večera a cvrlikání cvrčků?

Jak je to ale s účty za elektřinu? Pokud budete připojeni na elektrické vedení, musíte počítat se zvýšenými výdaji. Jak se říká, každá sranda něco stojí. Pokud si ale pořídíte zahradní solární lampy, máte vyhráno. Přes den se nabijí slunečními paprsky a večer vás počastují příjemným světlem.

Zahradní solární lampa Solární lampa na zeď Zahradní solární lampa

Jak rozdělit stání pro auto a zahradu

Květináče můžete umístit i před plot nebo k vratům. Díky jejich váze vám je nikdo neodnese! 

Nekonečný problém, který zná téměř každý majitel zahrady. Jak docílit elegantního oddělení příjezdové cesty či stání pro auto od vaší pěstěné zahrádky? Doporučujeme použít betonové květináče. Do nich samozřejmě patří květiny, které na sebe přitáhnou pozornost. Aby byl výsledek co nejefektivnější, doporučujeme kombinovat v květináči vzpřímené květiny s převislými (betonové květináče bývají vyšší, můžete si to tedy dovolit). Muškáty, afrikáni, surfinie či petunie snesou přímé sluneční světlo.

Betonový květináčKrmítko neboli domeček pro ptáčky

I taková drobnost, jakou je krmítko pro ptáky, dokáže zahradu oživit a ozvláštnit. Přiláká do ní totiž nové návštěvníky. Jestliže si chcete krmítko vyrobit sami, směle do toho! Nepotřebujete žádné speciální nářadí. Stačí pilka, kladívko a pár hřebíků. Krmítko musí mít v každém případě stříšku. Ptáčci se v něm chtějí schovat a vychutnat si zob, který jste jim přichystali. Právě kvůli krmivu by měl mít ptačí domeček zvýšený okraj - nemělo by vypadávat.

Nezapomínejte na dekorace

Možná se vám to zdá zvláštní, mít na zahradě dekorace, ale opak je pravdou. Teď nemáme na mysli sádrové trpaslíky, ale elegantní, například kamenné, ozdoby. K celkovému dojmu ze zahrady hodně přispívá i terasa či pergola. Nakupte si pohodlné barevné polštáře na houpačku a na zahradní nábytek a uvidíte, jak se vaše zahrada rozzáří!

Do prostoru zahrady patří také skleník či zimní zahrada. Pokud vám tyto objekty schází, postavte si je sami! Pomocí polykarbonátových desek to bude hračka.


Jak se Vy staráte o svou zahradu? Poraďte dalším čtenářům!

Hodnocení: -17 Hodnotilo uživatelů: 45 líbí (+1) nelíbí (-1)

Diskuse

Příspěvky diskuse

ZpětÚvodní strana » Články » Poradíme vám, jak si zvelebit zahradu