Zařídit obývací pokoj není žádná věda, ale zábava

Zařídit obývací pokoj není žádná věda, ale zábava
Autor : Magda Frišová, TWIN reality s.r.o
30.07.2015 22:16

Obývací pokoj je místo, kde se často schází celá rodina a sedí návštěvy. Je to ale také prostor, kde po náročném dni můžete odpočívat, ať už v křesle u televize nebo na gauči s knížkou v ruce. Proto je důležité, abyste se v této místnosti cítili dobře vy i vaši nejbližší. Jak na to, vám poradíme v několika bodech.

Dříve byly v módě tmavé obývací sestavy, které poličkami a skříňkami zakryly celou stěnu, nejlépe dvě. Dnes už je tato doba pryč a vy máte široké možnosti, jak obývák vkusně zařídit. A nepotřebujete toho tolik. Stačí vhodná sedací souprava, konferenční stolek, stolek pod televizi a nejnutnější vybavení máte. Potom se jen zamyslíte nad doplňky, můžete přidat čističku vzduchu do bytu, polštářky a přehoz přes pohovku a obyváček jako víno je na světě.

1. Měřte a myslete dopředu

Než se pustíte do zařizování nebo přestavby obývacího pokoje, vše si důkladně promyslete. Nakreslete si plánky s půdorysem místnosti a přemýšlejte, kam by se jaký kus nábytku nejlépe hodil. Poté se zamyslete nad vhodnou barvou místnosti a stylem, do kterého budete chtít nábytek a doplňky sladit. Pro obývací pokoj neexistuje jednotný návod, jakou barvu do interiéru zvolit. Dejte proto na svou intuici a slaďte pokoj s ostatními místnostmi v domě.

Vyberte maximálně jednu stěnu, kterou v pokoji výrazněji odlišíte. Zvolit můžete jinou barvu, tapetu nebo obklady. Obvykle se doporučuje zeď za televizí nebo krbem.

2. Kam se můžu posadit

Obývací pokoj je předurčen tomu, že se v něm bude nejčastěji sedět. Není ale potřeba zaplácnout místnost obrovskou pohovkou a křesly jen proto, že vás možná někdy v budoucnu navštíví větší počet lidí. Zvlášť pokud máte i tak málo místa. Ideálním řešením je rohová sedací souprava nebo křesla, s kterými můžete libovolně hýbat. Pokud máte doma starší kusy nábytku, které plánujete doplnit novými kousky, zbytečně nekombinujte. Zkuste zachovat jednotný styl pomocí materiálů nebo potahů.

Často se zapomíná na to, že i v obývacím pokoji musí být dostatek světla. Promyslete proto, kam umístíte kromě velkého centrálního světla, alespoň dvě menší lampičky. Jednu na čtení a druhou na dotvoření atmosféry.

3. V hlavní roli doplňky

Dobře rozestavěný a sladěný nábytek není vše. Tou třešinkou na pomyslném dortu jsou doplňky. Těmi samozřejmě nemyslíme sbírku mušlí z dovolených nebo ručně vyšívané dečky od pratety. Volte raději větší doplňky, které zbytečně nezahltí prostor. Skvěle vypadají barevně sladěné květináče, sošky, větší vázy nebo větší fotografie vaší rodiny. Divy v tomto pokoji dělají stylově vyladěné polštářky a přehoz.


Jak máte zařízený svůj obývací pokoj vy? Podělte se s námi a ostatními čtenáři o své zkušenosti.

Hodnocení: +1 Hodnotilo uživatelů: 19 líbí (+1) nelíbí (-1)

Diskuse

Příspěvky diskuse

ZpětÚvodní strana » Články » Zařídit obývací pokoj není žádná věda, ale zábava