Byt s Hypotékou

Ikona Věra Delafová 04.01.2014
Dobrý den, s přítelem jsme koupili na hypotéku v zaří 2013 byt 3+1 v OV. Ale bohužel jsme to nějak nedomysleli a plánujeme společné dítko a již 3 děti už máme.Takže bychom se asi do bytu nevešli. Tudíž se chceme zeptat, zda je vůbec možné prodat byt s hypotékou která je na 30let a ještě 29,5let bude trvat. Jak je to pro nás nejvýhodnější.??? Moc děkuji za radu.
Hodnocení: +5 Hodnotilo uživatelů: 11 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

 • Logo Realitní kanceláře Jiří Šafránek | 05.01.2014 11:27:21

  Dobrý den. Variant je několik. Nejvýhodnější varianta pro Vás, by bylo byt prodat a hypotéku převést na nového vlastníka...tak nezaplatíte žádnou sankci bance. Další variantou je možné uhradit hypotéku z kupní ceny, ale v tomto případě zaplatíte bance sankci za předčasné splacení. Ozvěte se mi na email: safranek@reality-finance.com a zašlete mi název banky u které máte nyní hypotéku. Zjistím výši sankce. Jsem nezávislý realitní a hypoteční poradce. Nebo mi prostě zavolejte na tel. 608307000. Jiří Šafránek

  reagovat nahlásit | Hodnocení: 0 Hodnotilo uživatelů: 0 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
 • Logo Realitní kanceláře Libuše Duspivová | 05.01.2014 18:00:32

  Optimální je s prodejem převést hypotéku na kupujícího, pokud máte zajímavé podmínky, které by vyhovovaly kupujícímu. Jinak, pokud nechcete výrazně prodělat, prodat byt ve výročí fixační doby, kdy můžete měnit podmínky úvěrové smlouvy co se týká i splácení. V té době můžete splatit úvěr bez sankce /obvykle bývá kolem 10 % z jistiny/, kdy banka by Vám vyčíslila zůstatek a datum, kte kterému nejpozději musí být uhrazeno bez sankce. Banka Vám poskytne k tomu vše potřebné.

  reagovat nahlásit | Hodnocení: 0 Hodnotilo uživatelů: 0 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
 • Logo Realitní kanceláře JUDr. Ivan Slavický | 05.01.2014 19:01:41

  Dobrý den paní Delafová, řešení vaší situace je \"relativně\" jednoduchá. Dohodněte se z bankou na doplacení hypotéky s tím, že si vezmete novou na vyšší částku při koupi nového bytu. Byt prodejte za co nejvyšší cenu tak abyste vše splatili. Ve skutečnosti to tak jednoduché není. Doporučuji obrátit se na zkušeného obchodníka s nemovitostmi.

  reagovat nahlásit | Hodnocení: 0 Hodnotilo uživatelů: 0 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď