Koupě rod.domu na pozemku obce

Ikona Eva Ondrová 15.11.2010

Dobrý den,poprosím Vás o radu:našla jsem domek svých snů-bohužel jsem se dozvěděla,že domek nestojí na vlastním pozemku,ale pozemku obce.Je prý ale možné uzavřít ohledně nákupu pozemku smlouvu o smlouvě budoucí..myslíte si,že do takovéhoto obchodu bych měla vůbec jít..poraďte mi prosím na co si musím dát pozor pokud bych se rozhodla že do toho půjdu..domek je krásný,nový,ten pozemek je problém..myslíte že by to bylo pro mě jinak řečeno "bezpečné" mít barák na cizím pozemku.Děkuji mnohokrát za Váš čas i za vše,co mi k mému dotazu můžete říct.Děkuji.

Hodnocení: 0 Hodnotilo uživatelů: 6 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

  • Logo Realitní kanceláře Marcela Mičková RK Akropol reality | Akropol Reality 27.11.2010 18:27:43

    Dobrý den, nevím přesné souvislosti - píšete, že máte nabídku k podpisu smlouvy budoucí kupní k pozemku od obce. Je potřeba na obci zjistit přesné informace a podmínky, za kterých Vám pozemek prodají, zda na pozemek nemá někdo jiný předkupní právo ap. Obecně platí, že mít nemovitost na jiném než vlastním pozemku může znamenat veliké problémy.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 2 Hodnotilo uživatelů: 2 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
  • Logo Realitní kanceláře Petr Srb | 13.01.2011 15:26:33

    Dobrý den, záleží na vašem pocitu, zda chcete mít nemovitost na cizím pozemku, někde jsou nemovitosti na pozemku obce, dokonce trvale. Není problém si postavit, koupit a mít nemovitost na cizím pozemku.Nevím v jakém jste jednání s obcí, tam by obec měla pozemek buď prodat, nebo ne. Budoucí kupní smlouvy se většinou dělají, když chce koupit pozemek developer a peníze získá od třetích osob. Musel bych vědět podrobnosti.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 1 Hodnotilo uživatelů: 1 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Koupě nemovitosti » Koupě rod.domu na pozemku obce