Prodej bytu v druž.vlastnictví

Ikona Jan Novák 08.09.2010
Dobrý den.Jak mám formulovat Smlouvu o smlouvě budoucí,jak je to s platbou v hotovosti nebo z účtu a účasti u notáře.Děkuji.
Hodnocení: +2 Hodnotilo uživatelů: 6 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

  • Logo Realitní kanceláře Kašpar | Golden Reality 07.10.2010 16:18:15

    Pokud prodáváte a nebo kupujete družstevní byt nepotřebujete smlouvu o budoucí kupní smlouvě, stačí vám pouze kupní smlouva. Jedině že by se to platilo z úvěru a banka by to požadovala. Formulaci smlouvy svěřte odborníkům z realitní kanceláře nebo právníkovy. U notáře stačí pouze ověřit podpisy na smlouvě. Co se týče platby nerozumím dotazu. To záleží na domluvě. Ale pokud se jedná o větší peníze měli by jít přes účet.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 2 Hodnotilo uživatelů: 2 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
  • Logo Realitní kanceláře Petr Srb REALITY DISK s.r.o. | 13.01.2011 15:49:17

    Dobrý den, na převod družstevního podílu není potřeba sepisovat budoucí smlouvu.., natož kupní smlouvu. Sepisuje se Dohoda o převodu členských práv a povinností, kde se stanoví pravidla plateb převodní ceny mezi převodcem a nabyvatelem. Platba může proběhnout hotovostně přímo na družstvu při převodu, ale pozor na přesažení částky 15.000,-Euro, nebo převodem na účet převodce, nebo přes advokátní, či notářskou úschovu, kde částka jde na jejich účet a vy si určíte za jakých podmínek bude kupní cena vyplacena na účet převodce. Tato služba je zpoplatněna. Dohody se neověřují, jen v případě, že si nabyvatel bere úvěr.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 2 Hodnotilo uživatelů: 2 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Prodej nemovitosti » Prodej bytu v druž.vlastnictví