pronájem nebytového prostoru

Ikona Tomáš Rybný 30.09.2011
Dotaz: Naše firma má pro svoji provozovnu pronajaté nebytové prostory. Nájemní smlouva je uzavřena dle zák. č.: 116/1990 Sb. v platném znění na dobu určitou 5-ti let. Sjednaný nájem skončí 31.03.2012. V září 2011 dosud neznámý pachatel (případ je v šetření PČR) rozbil prosklené výlohy od tohoto prostoru. Majitel nemovitosti odmítá výlohy opravit (zasklít) s tím, že si toto máme provést sami. Dle vyjádření elektrikářské firmy, jsou v pronajatém prostoru dále v naprosto dezolátním stavu rozvody elektřiny a hrozí nebezpečí vzniku škod a úrazu. Vzhledem k tomu, že prostory nemůžeme řádně užívat začali jsme platit snížené nájemné. Domníváme se, že za této situace nebude možné v zimním období prostory vůbec užívat. Výpovědní lhůtu máme bohužel sjednánu v délce 6-ti měsíců. Je možné z těchto důvodů nájem ukončit ihned? Děkuji za odpověď?
Hodnocení: +5 Hodnotilo uživatelů: 11 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

  • Logo Realitní kanceláře Bc. Pavel Tůma | Vysočanská realitní s.r.o. 30.09.2011 11:23:18

    Dobrý den, v případě pronájmu nebytových prostor je velmi důležité, jakým způsobem je postavena nájemní smlouva a jak jsou ve smlouvě řešeny povinnosti při údržbě prostor a objektu obou smluvních stran, jak pronajímatele tak i nájemce. Bez znalosti konkrétní smlouvy nelze jednoznačně na Váš dotaz odpovědět. Pokud budete mít zájem, prosím, kontaktujte mne a domluvíme spolu další konzultaci.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 4 Hodnotilo uživatelů: 4 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
  • Logo Realitní kanceláře Michal Sadílek, Nemox, s.r.o. | Nemox, s. r. o. 30.09.2011 11:14:52

    Dobrý den, pane Rybný, vzhledem k podstatě dotazu bych se obrátil na právníka, není to přímo dotaz pro makléře. Pokud byste měl zájem, mohu Vám zprostředkovat kontakt na našeho právníka, případně na nějakou poradnu, oboje by nemělo být vůbec drahé, pokud vůbec bude potřeba něco platit.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 2 Hodnotilo uživatelů: 4 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Pronájem nemovitosti » pronájem nebytového prostoru