Smlouva o smlouvě budoucí na prodej pozemku

Ikona jan maly 31.03.2011

Dobry den, potreboval bych se alespon trochu zorientovat v nasledujici situaci a tak se na vas obracim s prosbou o zakladni radu. Kupuji nemovitost, ke ktere bych casem rad prikoupil od stejneho vlastnika a on by rad prodal i okolni pozemky. Chteli bychom pred koupi nemovitosti o tomto uzavrit predbeznou smlouvu. Chtel bych mit vetsi zaruku, ze tyto pozemky v okoli stavby budu nasledne moci koupit a ze je nekoupi nekdo jiny nebo vlastnik se rozhodne neprodat. Bohuzel to nelze udelat primo do smlouvy kupni (specifikovat jako jakousi podminku platnosti kupni smlouvy), jelikoz ta je jiz hotova. Nevime vsak presne jakou smlouvu mame uzavrit, ktera by nejlepe vystihovala tuto situaci. Zda 'smlouvu o smlouve budouci' nebo nejakou 'smlouvu o predkupnim pravu' nebo jinou. Muzete nam prosim poradit? Jedna se nam pouze o zakladni indicie, pro co se ktery typ smlouvy hodi, eventuelne jeji nalezitosti, nebo alespon nejaky odkaz, kde muzeme tyto a podrobnejsi informace nalezt. Pocitame, ze by zde bylo uvedeno o jake pozemky se jedna, do kdy bychom koupi uskutecnili (pocitame asi do dvou az peti let) a jaka by byla cena (pocitame, uvest obecne- bud odhadni nebo na trhu beznou). Pokud je to mozne, predem dekuji za rychlou odpoved.

Hodnocení: +18 Hodnotilo uživatelů: 26 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

 • Logo Realitní kanceláře Michal Sadílek | Nemox, s. r. o. 31.03.2011 17:38:58

  Dobrý den, pane Malý, asi bych doporučil SOSB - smlouvu o smlouvě budoucí, v tomto případě kupní. Záleží hlavně na tom, jak jste s prodávajícími domluven, podle toho se to pak dá naformulovat do smlouvy. Z toho dotazu to není zcela jasné. Pokud byste měl zájem, vzhledem k objemu smluv které uzavíráme, Vám mohu nabídnout služby našeho právníka jistě levněji než běžné ceny. Nezáleží ani tak na tom, kde to je.

  reagovat nahlásit | Hodnocení: 4 Hodnotilo uživatelů: 4 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
  • Logo Realitní kanceláře Ladislav Lávička | 31.03.2011 18:26:22
   nahlásit | Hodnocení: 1 Hodnotilo uživatelů: 1 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

   Dobrý den, nevím do jaké míry jsou již dnes sjednatelné a známé podmínky budoucí kupní smlouvy.Jedná se o dost vzdálenou budoucnost a mohlo by dojít k tomu, že ustanovení zakotvená dnes v SOSB by se mohla v budoucnu stát pro jednu, či druhou stranu nevýhodná a neakceptovatelná. V SOSB by měly být ustanoveny vzájemné sankce pro případ, že nedojde k jejímu naplnění, pokud tam nebudou nemá vlastně tato smlouva význam a pokud budou můžou v budoucnu nutit jednu ze stran k podpisu nevýhodné smlouvy. Z těchto důvodů bych se přikláněl k zapsání předkupního práva, jehož využití dá prostor pro budoucí jednání, dejme tomu o ceně. S pozdravem Ladislav Lávička NEXTREALITY Group a.s..

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Koupě nemovitosti » Smlouva o smlouvě budoucí na prodej pozemku