Je vhodný čas na prodej bytu? Ceny nemovitostí

Ikona Petr Vrchlický 18.01.2011

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Před třemi lety jsem koupil byt 1+kk v centru města Pardubice. Cena byla 1 450 000,- kč. V součastnosti byt pronajímám, ale rád bych ho prodal. Jelikož má byt teď samozřejmě vlivem snížení cen jinou prodejní hodnotu, zajímalo by mě, zda je očekáván opětovný nárůst cen a tudíž s prodejem počkat nebo raději prodat hned a prodělat více. Předem děkuji za odpověď.

Hodnocení: +26 Hodnotilo uživatelů: 32 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

 • Logo Realitní kanceláře Petr Srb REALITY DISK s.r.o. | 18.01.2011 14:19:06

  Dobrý den, cena bytu je nyní na nejnižší hranici a cena je snížena výšší nabídkou a to znamená, že prodávající, kteří potřebovali prodat rychle snížili cenu, aby byt prodali. Ceny by v dohledné době neměly jít dolů, odvíjí se mnohé od toho, jak banky umožní potencionálním kupcům nemovitosti zainvestovat. Poté se trh probudí a nemovitosti půjdou nahoru. Pokud nepospícháte, tak byt pronájímejte a za nějaký čas zkuste byt prodávat s cenou, která by vám vyhovovala a uvidíte jak se to projeví.

  reagovat nahlásit | Hodnocení: 5 Hodnotilo uživatelů: 5 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
 • Logo Realitní kanceláře Hana Semerádová | 18.01.2011 20:17:19

  Dobrý den, začnu trošku oklikou,ale mám ty zkušennost,že změny v legislativě, byť se nám zdá, že s naším případem nesouvisí, mají vždy velký dopad na celou problematiku realit. O jaké zásadní změny v legislativě a od kdy tyto změny nastanou, mám na mysli? Za prvé je to Povolení k nákupu zemědělské půdy od května 2011 pro cizince. Za druhé je to až brutální zvýšení cen pokud se týká vynětí ze zemědělského půdního fondu /většinou na ostatní plochy/. Tyto ceny vzrostou dle bonity půdy až na čtrnáctinásobek. Pokud nastanou tyto 2 případy, zákonitě dle mých dlouholetých zkušeností vzrostě i cena Vašeho bytu. Navrhuji P O Č K A T

  reagovat nahlásit | Hodnocení: 2 Hodnotilo uživatelů: 4 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
 • Logo Realitní kanceláře Michal Sadílek | Nemox, s. r. o. 24.03.2011 20:13:31

  Dobrý den, pane Vrchlický, je to prosté. Vše záleží na tom, jak moc ten byt potřebujete prodat. Pokud to není nutné, určitě bych počkal, ceny se zase zvýší. Neříkám že hned a rychle, ale za rok to bude věřím lepší. Inflace je zatím nízká, takže neproděláte ani v reálných hodnotách. Pokud máte alespoň průměrné nájemníky - placení a péče o byt, tak určitě POČKAT.

  reagovat nahlásit | Hodnocení: 2 Hodnotilo uživatelů: 2 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Prodej nemovitosti » Je vhodný čas na prodej bytu? Ceny nemovitostí