Vypořádání bytu na hypotéku při rozchodu

Ikona Jana Řeháková 19.01.2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se má správně vypořádat syn s bývalou přítelkyní, se kterou mají byt v osobním vlastnictví a rozešli se. Na koupi bytu mají 100% hypotéku. Spláceli 3 roky společně. Syn si chce byt nechat.

Hodnocení: +16 Hodnotilo uživatelů: 20 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

  • Logo Realitní kanceláře Marcela Mičková | Akropol Reality 23.01.2011 18:55:12

    Dobrý den, pokud je byt v podílovém spoluvlastnictví nedá se předpokládat - dle mého mínění - že se přítelkyně syna spokojí pouze s tím, že dostane to, co do bytu vložila. Bude chtít vyplatit a to polovinou z ceny bytu. Pokud je byt ve vlastnictví syna, měl by jí vrátit to, co bytu dala - to je ta jednodušší varianta. V prvním případě je to složitější, pokud se nedomluví a přítelkyně bude trvat na vyplacení - syn na to buďto má nebo nemá. Pokud na to nemá bude potřeba byt prodat a učinit vyrovnání. Pokud je bonitní a může si dovolit ještě jednen úvěr, může jím vyřešit vyplacení přítelkyně. Neznám všechny podrobnosti - napsala jste dotaz tak, že z něj vyplývají obě varianty. Také nevím, zda je hypoteka na oba nebo jen na jednoho z nich.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 2 Hodnotilo uživatelů: 4 Kladně hodnotit Záporně hodnotit
  • Logo Realitní kanceláře EUreality CZ s.r.o. | 20.01.2011 08:04:10

    Dobrý den, nejprve zjistěte možnost převzetí hypotečního úvěru a bonity syna. Dále jde o domluvu mezi Vaším synem a jeho přítelkyni ohledně vypořádání, obvykle co do toho dala to dostane na zpět. Petr Klimeš

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 1 Hodnotilo uživatelů: 3 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Prodej nemovitosti » Vypořádání bytu na hypotéku při rozchodu