vypořádání nemovitosti po rozchodu - pokračování

Ikona Monika Vaňková 09.08.2012
Dobrý den, děkuji za odpověď. Bohužel na darovací smlouvu to nejde, protože hypotéční banka vyžaduje buď smlouvu kupní a nebo smlouvu o vypořádání. Ta 3% jsou daň z příjmu či jak se tato daň jmenuje? Mohl byste mi prosím napsat v jakém zákoně a paragrafu bych tyto informace našla? A daň z převodu nemovitosti budu platit z 2.500.000,- je to tak? Ještě bych se zeptala, zda stačí odhad obvyklé ceny nemovitosti - pro účely hypoteční banky nebo musí být nějaký jiný. Děkuji mockrát
Hodnocení: +2 Hodnotilo uživatelů: 2 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

  • Logo Realitní kanceláře Ivan Slavický | 09.08.2012 10:26:09

    Dobrý den paní Vaňková, není žádný důvod aby banka trvala na kupní smlouvě nebo smlouvě o vypořádání. Je potřeba jí to správně vysvětlit. Také odhad není v takovém případě nutný. Jestli máme zájem mohu Vás v dané záležitosti zastupovat. Zákon č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí § 15, částku budete platit se své poloviny, tedy 3% z 1.250.000,- Kč. Pro zastupování mě kontaktujte na čísle 724 657 657.

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 0 Hodnotilo uživatelů: 0 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Prodej nemovitosti » vypořádání nemovitosti po rozchodu - pokračování