Odvádí se DPH u nebytových prostor?

Ikona Jarda 02.06.2011
V roce 2009 jsem jako plátce DPH pronajal čast nebytového prostoru na provozovně neplatci DPH k provozování výherních automatu.Cena za pronájem byla po dohodě bez DPH ostatní paušál s DPH. FU v roce 2009 řekl, že je vše v pořádku dnes tvrdí že jsem byl povinen tento pronájem nebytových prostoru zdanit v základní sazbě. děkuji za odpověď
Hodnocení: +7 Hodnotilo uživatelů: 11 líbí (+1) nelíbí (-1)

Odpovědi

Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti

  • Logo Realitní kanceláře xx | Soukromá inzerce 14.07.2011 10:01:26

    § 56 v zákoně o přidané hodnty určí: 3) Nájem pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor je osvobozen od daně. Osvobození se nevztahuje na krátkodobý nájem stavby bytů nebo nebytových prostor, nájem prostor a míst k parkování vozidel, nájem bezpečnostních schránek nebo trvale instalovaných zařízení a strojů. Krátkodobým nájmem stavby, bytů a nebytových prostor se rozumí nájem, popřípadě včetně vnitřního movitého vybavení či dodání elektřiny, tepla, chladu, plynu nebo vody, nejdéle na 48 hodin nepřetržitě. (4) Plátce se může rozhodnout, že u nájmu pozemku, staveb, bytu a nebytových prostor jiným plátcům pro účely uskutečňování jejich ekonomických činností se uplatňuje daň. Jinymi slovy. DPH se platit nemusí ale můžete platit, pokud budete chtít...

    reagovat nahlásit | Hodnocení: 7 Hodnotilo uživatelů: 9 Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Přidat odpověď

ZpětÚvodní strana » Poradna » Pronájem nemovitosti » Odvádí se DPH u nebytových prostor?